OTWIERAMY KLASĘ PATRONACKĄ W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH!

Od września w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach rusza klasa patronacka Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. Nasza Spółka zaoferuje zajęcia praktyczne pod okiem swych pracowników, a dla najlepszych uczniów stypendia i gwarancję zatrudnienia po zakończeniu edukacji.

List intencyjny w tej sprawie podpisali w poniedziałek w Gliwicach prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz oraz prezes łabędzkich zakładów Adam Janik.

„Rozwijamy szkolnictwo zawodowe w mieście, teraz są takie możliwości, ale i gwałtowna potrzeba. (…) Przygotowywanie młodzieży na tak chłonny rynek ma same zalety – i dla tych młodych ludzi, którzy podejmują później dobrą pracę, i dla rynku, na którym brakuje specjalistów i fachowców, szczególnie w takim mieście jak nasze, w którym jest tak dużo inwestycji” – powiedział prezydent Gliwic.

Prezes Janik zaznaczył, że „budowanie strategii przyszłości firmy bez ludzi jest niemożliwe”. „Wiemy, że kluczem do sukcesu są ludzie, i stawiamy na nich. Wykwalifikowani pracownicy w tej chwili są niezmiernie nam potrzebni. Myślę, że najbliższe lata będą latami rozwoju. Jeśli myślimy o przyszłości wieloletniej, strategicznej, to bez pozyskania nowej kadry nie uda nam się zrealizować naszych celów” – powiedział.

Uczniowie będą się kształcić w klasie o kierunku mechanik pojazdów samochodowych. „Staraliśmy się wybrać taki kierunek, który odpowiadałby naszemu profilowi produkcji, ale również był na tyle elastyczny, żeby w przyszłości, podczas kursów realizowanych w zakładzie można było przekazać tym młodym ludziom specjalistyczną wiedzę” – powiedział dyrektor Departamentu Wykonawczego Piotr Wypych.

Klasa patronacka ruszy we wrześniu w Zespole Szkół Samochodowych im. Stefana „Grota” Roweckiego. Jak powiedział dyrektor szkoły Jacek Płowiec, klasa ma liczyć 20 uczniów. Rekrutacja ma być standardowa, bez dodatkowych wymagań.

List intencyjny