ZM „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. NA MSPO W KIELCACH

Dwudziesta czwarta edycja kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyła się w dniach 6-9 września. Jak co roku w wydarzeniu wzięły udział Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy S.A.” oraz OBRUM sp. o.o. i Rosomak Spółka Akcyjna, prezentując swoja ofertę jako śląskie spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

To właśnie w Kielcach doszło do podpisania umowy między naszą spółką a niemiecką firmą ESW GmbH Jenoptik na dostarczenie 126-ciu pakietów modyfikacji układów stabilizacji dla czołgu Leopard 2A4 modernizowanego do wersji 2PL. Zgodnie z kontraktem dostawa systemów będzie realizowana w latach 2018-2020. Polskimi partnerami biorącymi udział w realizacji projektu są Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. oraz Zakład Mechaniczny „Bumar-Mikulczyce” S.A.

Podczas tegorocznego MSPO stanowisko Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” S.A. odwiedzili m.in. Podsekretarz Stanu MON Tomasz Szatkowski oraz Sekretarz Stanu MON Bartosz Kownacki, który miał okazję zapoznać się z naszymi wyrobami, w tym z propozycją modernizacji czołgu T72/PT91 do wersji PT16. Zainteresowanie naszymi pojazdami wykazał także widoczny na poniższych zdjęciach mistrz sztuk walki i gwiazdor kina akcji – Chuck Norris we własnej osobie…

Miło nam również poinformować, że właśnie na kieleckich targach nagrodę dla „Osobowości polskiego przemysłu obronnego” przyznawaną przez miesięcznik „Wojsko i Technika” otrzymał Prezes Adam Janik.

Warto też zakomunikować, że w czasie targów obradowała Rada Nadzorcza naszej spółki.

Przypominamy, że w ramach wspólnej ekspozycji wraz z OBRUM Sp. z o.o. oraz Rosomak S.A. zaprezentowaliśmy:

–  Czołg Leopard 2PL

– Wóz zabezpieczenia technicznego ARV-3

–  Czołg Leopard 2A4 po przeprowadzonym w naszym zakładzie przeglądzie F-6

– Dwa Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak

– Wóz Wsparcia Ogniowego WILK na bazie KTO Rosomak z armatą kalibru 120mm

– Wóz Rozpoznania Technicznego WRT

– Uniwersalną Modułową Platformę Gąsienicową

– Zmodernizowany czołg PT-91Ex  do proponowanej przez nas wersji eksportowej oznaczonej roboczym kryptonimem PT-16

– Symulatory proceduralne mostów MS-20 i MG-20.