Aktualności

Pierwsze wyremontowane czołgi dla Ukrainy opuszczają hub serwisowy BUMAR-ŁABĘDY

Pierwsze wyremontowane czołgi dla Ukrainy opuszczają hub serwisowy BUMAR-ŁABĘDY
02.10.2023

Zaledwie w kilka dni od uruchomienia w BUMARZE ŁABĘDY hubu serwisowego czołgów rodziny Leopard używanych podczas działań wojennych na Ukrainie, do Gliwic trafiły pierwsze uszkodzone wozy.

Spółka w sposób kompleksowy zajęła się sprzętem rozpoczynając od weryfikacji uszkodzeń i oceny stanu faktycznego pojazdów. Czołgi sprawnie  zostały przywrócone do pełnej gotowości bojowej, przechodząc naprawy oraz ostateczne testy na zakładowym poligonie. W piątek 29 września pierwsze wyremontowane czołgi Leopard 2A4 zostały przekazane stronie ukraińskiej. Z uwagi na powagę sytuacji prace zostały wykonane w rekordowo krótkim - niespełna dwumiesięcznym okresie. Już wkrótce wozy te trafią na front. Kolejne wozy są w trakcie procesów naprawy i remontów.

Zakłady Mechaniczne "BUMAR-ŁABĘDY" to przedsiębiorstwo o strategicznym znaczeniu dla obronności kraju. Ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji, serwisach i remontach pojazdów gąsienicowych świadczą, iż zakład jest niepodważalnym specjalistą w tej dziedzinie. BUMAR-ŁABĘDY dysponuje odpowiednią infrastrukturą produkcyjną oraz doświadczoną załogą.