Aktualności

Kolejne zmodyfikowane czołgi T-72 dostarczone!

Kolejne zmodyfikowane czołgi T-72 dostarczone!
12.04.2021

 

Zakłady Mechaniczne „BUMAR – ŁABĘDY" S.A przekazały w minionym kwartale br. do Użytkowników -  19 BZ z Lublina oraz JW. Bartoszyce - łącznie 15 sztuk czołgów T-72 po remoncie i przeprowadzonej modyfikacji. Obecnie trwa proces przygotowania kolejnych partii wozów zgodnie z harmonogramem i wolumenem przewidzianym do realizacji w roku bieżącym. Jeszcze w kwietniu zostaną przekazane do Jednostek kolejne 4 wozy.

Przypomnijmy, że Konsorcjum PGZ S.A., wspólnie z wchodzącymi w skład GK PGZ Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY" S.A. oraz Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi S.A. zawarło 22 lipca 2019 roku z 1. Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu umowę na remont czołgów T-72 z ich modyfikacją, w ramach której wozy otrzymują m.in. nowe przyrządy celownicze i obserwacyjno-celownicze oraz cyfrowe środki łączności zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Początek roku 2021 dla Spółki to również kontynuacja realizacji umowy wieloletniej na remonty główne i konserwacyjne WZT-2 oraz WZT-3, której wykonanie przypada na lata 2019 – 2022.  Z tegorocznej puli do końca marca przekazano do JW. Braniewo 2 sztuki wozów po wykonanym remoncie głównym ciągnika pancernego WZT-3M. Obecnie trwa proces przygotowania kolejnego wozu, który zostanie przekazany do Użytkownika jeszcze w tym miesiącu.