Aktualności

Spotkanie spółek z GK PGZ

Spotkanie spółek z GK PGZ
17.10.2019

W ramach cyklicznych spotkań na zaproszenie Prezesa Marka Grochowskiego w dniu 17.10. br. w Zakładach Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY”S.A. gościli przedstawiciele spółek z GK PGZ.

Podczas wizyty Zarząd Spółki zaprezentował kompetencje i możliwości remontowo-produkcyjne naszych Zakładów, stan zaawansowania obecnie prowadzonych kontraktów, a także bieżące inwestycje  infrastrukturalne.

W dalszej części wizyty nasi goście odwiedzili m.in. wydział montażu, gdzie na żywo mogli obejrzeć postępy prac przy realizacji naszych dwóch największych kontraktów: modernizacji czołgów Leopard 2A4 do wersji Leopard 2PL oraz modyfikacji i remontów czołgów T-72.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla uczestników spotkania była wizyta na zakładowym poligonie doświadczalnym połączona z przejażdżką naszymi czołgami.

W drugiej części dnia nie zabrakło także wrażeń w prawdziwie śląskim klimacie. Reprezentanci spółek zwiedzili znajdująca się w Zabrzu Kopalnię Guido, odpracowali część „szychty na grubie”, a na koniec posilili się  ślōnskim ôbiodem.

Spotkanie było nie tylko okazją do  zaprezentowania potencjału naszej spółki, ale także możliwością wzajemnej wymiany doświadczeń oraz rozmów w kontekście rozwoju współpracy pomiędzy firmami branży zbrojeniowej.