Aktualności

Podsumowanie MSPO 2023

Podsumowanie MSPO 2023
08.09.2023

W dniach od 5 do 8 września br. odbył się XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Miejsce to corocznie staje się przestrzenią do prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata.

Najważniejszym wydarzeniem dla naszej spółki była wizyta Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który w imieniu rządu RP podpisał list intencyjny w sprawie dofinansowania Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” S.A. na budowę drugiej linii produkcyjnej samobieżnych armatohaubic Krab.

Na mocy listu intencyjnego, podpisanego przez premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PGZ S.A. Sebastiana Chwałka, Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” otrzymają wsparcie finansowe na rozbudowę hal produkcyjnych i zakupu niezbędnych maszyn do produkcji i montażu samobieżnych armatohaubic Krab kalibru 155 mm, wytwarzanych obecnie w Hucie Stalowa Wola S.A.

    – Wiarygodność Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekłada się na nowe kontrakty i nowe uzbrojenie. Obok zakupów zagranicznych, chcemy budować nasze zdolności produkcyjne w kraju. Dlatego polski rząd przeznacza 850 mln zł na zakłady „Bumar-Łabędy”, gdzie powstanie nowa linia produkcyjna Krabów – powiedział premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.

    – To kolejny ważny krok do zwiększenia potencjału Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy”. To firma z ogromnymi tradycjami i świetnie wyszkoloną kadrą, znającą się na obsłudze szerokiej gamy sprzętu. W przeszłości produkowano tam setki czołgów rocznie – dziś odtwarzamy te zdolności, by Bumar-Łabędy, dzięki produkcji doskonale sprawdzonych na ukraińskim froncie samobieżnych armatohaubic Krab,  ponownie stał się kluczowym zakładem dla systematycznie rosnącej w siłę polskiej armii – powiedział prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek.

Nasza spółka nieprzerwanie współtworzy potencjał obronny będąc częścią Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Podczas tegorocznej edycji nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, na którym prezentowaliśmy zmodernizowany czołg Leopard 2PL w wersji M1.
Przeprowadziliśmy wiele istotnych spotkań biznesowych, które mamy nadzieję zaowocują nowymi projektami. Przed nami wiele wyzwań, do których już rozpoczynamy przygotowania.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.